Kategoria: Bezpieczeństwo w SUBARU

Wpisy kategorii Bezpieczeństwo w SUBARU

Bezpieczeństwo to dla wielu użytkowników samochodów, słowo klucz, a poziom bezpieczeństwa jest dla nich decydujący przy wyborze pojazdu danej marki. W samochodach Subaru bezpieczeństwo prewencyjne jest niezwykle ważną kwestią i stanowi wręcz wyznacznik dla całej marki.

Bezpieczeństwo pasywne w Subaru to niezwykle ważna kwestia. Subaru to marka, dla której bezpieczeństwo jest kluczowym elementem i konstruktorzy tej firmy starają się, by bezpieczeństwo pasywne subaru stało się wyznacznikiem dla całej marki. W tym celu proponowane jest wiele nowych rozwiązań oraz technik, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze.  Nowe technologie i rozwiązania dla bezpieczeństwa W chwili obecnej bezpieczeństwo pasywne w Subaru to przede wszystkim: I. SGP – Subaru Global Platform, sposób konstruowania podwozia pojazdu podnoszący bezpieczeństwo pasywne i ułatwiający kierowanie pojazdem; II. Ramy pierścieniowe – specjalny system konstruowania nadwozia poprzez pierścienie, które łączą elementy samochodu we współpracujące ze sobą w czasie wypadku systemy; III. Nadwozie chroniące kabinę – napęd wraz w silnikach w samochodach subaru jest tak skonstruowany, by w razie zdarzenia drogowego całość samochodu służyła jako strefa zgniotu z wyjątkiem kabiny, która pozostaje nienaruszona, a elementy układu napędowego przemieszczają się pod nią; IV. Silnik BOXER – silnik pełni rolę bariery ochronnej dla pasażerów, a [...]

Samochody marki subaru zawsze uchodziły za maszyny przyjemne w prowadzeniu. Mówiąc bez ogródek, dostarczały wielkiej przyjemności z jazdy i czuć było w nich dynamiczny pazur. Nie oznacza to jednak, że producent traktował bezpieczeństwo po macoszemu i przedkładał nad nie wrażenia z jazdy. Wręcz przeciwnie. Od fazy deski kreślarskiej każdy samochód subaru jest samochodem bezpiecznym i prowadzącym się cały czas w kontrolowany sposób. Odpowiadają za to bardzo różne systemy podzielone na wiele grup. Jedną z takich grup jest tak zwane bezpieczeństwo aktywne, które cały czas działa i dba o to, by kierowca wraz z pasażerami dotarli do celu.
S-AWD
Najważniejszym z mechanizmów budujących bezpieczeństwo aktywne w subaru  jest symetryczny napęd na wszystkie koła. Komputer monitoruje przyczepność każdego z kół i tak dostosowuje trakcję, by samochód zawsze idealnie trzymał się drogi. Odpowiedni rozkład ciężaru pojazdu na koła sprawia też, że jazda jest płynniejsza i stabilniejsza, co podnosi komfort podróży.
Subaru boxer
Zastosowane w [...]

    Back to top