Kategoria: Bezpieczeństwo w SUBARU

Wpisy kategorii Bezpieczeństwo w SUBARU

Przedłużanie gwarancji określonych produktów to coraz popularniejsze rozwiązanie producentów i sprzedawców, stosowane najczęściej w stosunku do elektroniki użytkowej i sprzętów gospodarstwa domowego, ale swoje zastosowanie znajduje także w świecie szeroko rozumianej motoryzacji. Program Przedłużonej Gwarancji Subaru to nowa propozycja jednego z największych producentów samochodów na świecie. Mogą z niego korzystać już także polscy kierowcy.

Samochód Subaru kupujemy po to, by mieć gwarantowaną mobilność. Chcemy mieć pewność, że zawsze dotrzemy do celu podróży niezależnie od tego, czy jedziemy z rodziną na wczasy, wybraliśmy się na zakupy lub jesteśmy w drodze do pracy. Każdy pojazd może niestety ulec niespodziewanej awarii, na co wpływ niestety ma także stan dróg, jak również działania innych kierowców czy czynników typowo losowych. Samochody Subaru to pojazdy, które minimalizują ryzyko utraty mobilności, a jeśli są zadbane, ręczyć może za nie dodatkowo producent. Już po okresie gwarancji. Formalnym sposobem poręczenia jest tutaj program Gwarancja Mobilności Subaru, który dostępny jest zupełnie za darmo dla kierowców samochodów Subaru wyprodukowanych nie wcześniej niż 9 lat temu.

Dlaczego warto wybrać subaru?

I. Stały napęd wszystkich kół w subaru

Subaru w dzisiejszych czasach to przede wszystkim gwarancja najwyższego bezpieczeństwa. Zapewnia nam je stały napęd wszystkich kół w Subaru i cały system bezpieczeństwa aktywnego.

Napęd na koła i system kontroli toru jazdy

Najlepszą metodą zapewnienia sobie bezpieczeństwa jest uniknięcie wypadku. Taka dewiza przyświeca twórcom Subaru. Efektem jest zastosowanie takich rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwolą nam w maksymalnym stopniu unikać sytuacji grożących naszemu życiu czy zdrowiu. Jednym z nich jest Symmetrical All-Wheel Drive, czyli napęd na wszystkie koła. W tym przypadku niezależnie od sytuacji i warunków drogowych wszystkie koła w samochodach Subaru są zawsze napędzane, a ich przyczepność jest w ciągły sposób monitorowana i korygowana. Dzięki temu sam pojazd lepiej trzyma się drogi i w sytuacji, kiedy traci kontakt z podłożem, korygowane jest jego tor jazdy. Subaru jest bowiem wyposażone w system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy. Ten monitoruje i analizuje zgodność toru jazdy z kierunkiem wybranym przez kierowcę. W momencie, kiedy pojazd traci stabilność, to [...]

Systemy montowane w nowoczesnych samochodach w dużej mierze pozwalają nam uniknąć wypadków samochodowych czy kolizji. Problem pojawia się jednak kiedy dojdzie już do zderzenia i priorytetem staję się jak najszybsze zapewnienie nam odpowiedniej pomocy. Korzystne rozwiązanie w tym zakresie wprowadzono w pojazdach produkowanych pod marką Subaru.

Bezpieczeństwo to dla wielu użytkowników samochodów, słowo klucz, a poziom bezpieczeństwa jest dla nich decydujący przy wyborze pojazdu danej marki. W samochodach Subaru bezpieczeństwo prewencyjne jest niezwykle ważną kwestią i stanowi wręcz wyznacznik dla całej marki.

Bezpieczeństwo pasywne w Subaru to niezwykle ważna kwestia. Subaru to marka, dla której bezpieczeństwo jest kluczowym elementem i konstruktorzy tej firmy starają się, by bezpieczeństwo pasywne subaru stało się wyznacznikiem dla całej marki. W tym celu proponowane jest wiele nowych rozwiązań oraz technik, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze.

Samochody marki subaru zawsze uchodziły za maszyny przyjemne w prowadzeniu. Mówiąc bez ogródek, dostarczały wielkiej przyjemności z jazdy i czuć było w nich dynamiczny pazur. Nie oznacza to jednak, że producent traktował bezpieczeństwo po macoszemu i przedkładał nad nie wrażenia z jazdy. Wręcz przeciwnie. Od fazy deski kreślarskiej każdy samochód subaru jest samochodem bezpiecznym i prowadzącym się cały czas w kontrolowany sposób. Odpowiadają za to bardzo różne systemy podzielone na wiele grup. Jedną z takich grup jest tak zwane bezpieczeństwo aktywne, które cały czas działa i dba o to, by kierowca wraz z pasażerami dotarli do celu.

    Back to top