Kategoria: Bezpieczeństwo w SUBARU

Wpisy kategorii Bezpieczeństwo w SUBARU

Dlaczego warto wybrać subaru?

I. Stały napęd wszystkich kół w subaru

Subaru w dzisiejszych czasach to przede wszystkim gwarancja najwyższego bezpieczeństwa. Zapewnia nam je stały napęd wszystkich kół w Subaru i cały system bezpieczeństwa aktywnego.

Napęd na koła i system kontroli toru jazdy

Najlepszą metodą zapewnienia sobie bezpieczeństwa jest uniknięcie wypadku. Taka dewiza przyświeca twórcom Subaru. Efektem jest zastosowanie takich rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwolą nam w maksymalnym stopniu unikać sytuacji grożących naszemu życiu czy zdrowiu. Jednym z nich jest Symmetrical All-Wheel Drive, czyli napęd na wszystkie koła. W tym przypadku niezależnie od sytuacji i warunków drogowych wszystkie koła w samochodach Subaru są zawsze napędzane, a ich przyczepność jest w ciągły sposób monitorowana i korygowana. Dzięki temu sam pojazd lepiej trzyma się drogi i w sytuacji, kiedy traci kontakt z podłożem, korygowane jest jego tor jazdy. Subaru jest bowiem wyposażone w system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy. Ten monitoruje i analizuje zgodność toru jazdy z kierunkiem wybranym przez kierowcę. W momencie, kiedy pojazd traci stabilność, to [...]

Systemy montowane w nowoczesnych samochodach w dużej mierze pozwalają nam uniknąć wypadków samochodowych czy kolizji. Problem pojawia się jednak kiedy dojdzie już do zderzenia i priorytetem staję się jak najszybsze zapewnienie nam odpowiedniej pomocy. Korzystne rozwiązanie w tym zakresie wprowadzono w pojazdach produkowanych pod marką Subaru.

Bezpieczeństwo to dla wielu użytkowników samochodów, słowo klucz, a poziom bezpieczeństwa jest dla nich decydujący przy wyborze pojazdu danej marki. W samochodach Subaru bezpieczeństwo prewencyjne jest niezwykle ważną kwestią i stanowi wręcz wyznacznik dla całej marki.

Bezpieczeństwo pasywne w Subaru to niezwykle ważna kwestia. Subaru to marka, dla której bezpieczeństwo jest kluczowym elementem i konstruktorzy tej firmy starają się, by bezpieczeństwo pasywne subaru stało się wyznacznikiem dla całej marki. W tym celu proponowane jest wiele nowych rozwiązań oraz technik, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze.

Samochody marki subaru zawsze uchodziły za maszyny przyjemne w prowadzeniu. Mówiąc bez ogródek, dostarczały wielkiej przyjemności z jazdy i czuć było w nich dynamiczny pazur. Nie oznacza to jednak, że producent traktował bezpieczeństwo po macoszemu i przedkładał nad nie wrażenia z jazdy. Wręcz przeciwnie. Od fazy deski kreślarskiej każdy samochód subaru jest samochodem bezpiecznym i prowadzącym się cały czas w kontrolowany sposób. Odpowiadają za to bardzo różne systemy podzielone na wiele grup. Jedną z takich grup jest tak zwane bezpieczeństwo aktywne, które cały czas działa i dba o to, by kierowca wraz z pasażerami dotarli do celu.

    Back to top